III REJONOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN O PUCHAR WÓJTA GMINY W ŻEGOCINIE
Żegocina 16 marca 2002

     16 marca 2002 o godzinie 9.30 rozpoczął się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Żegocinie III Rejonowy Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie.

Fragment pierwszego meczu turnieju. W ataku zawodnicy "Beskidu" Żegocina.   Afisz - zaproszenie.   Mecz "Songo" Laskowa - "Sokół" Bochnia.

     Organizator, czyli Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie wysłał zaproszenia do udziału w turnieju do 9 drużyn z okolicznych gmin. Odpowiedziało na nie sześć zespołów: AKS "Songo" Laskowa, "Piast" Łapanów, KUKS "Laskovia" Laskowa, "Sokół" Bochnia, Laskowa I oraz "Beskid" Żegocina.

  UCZESTNICY TURNIEJU

KUKS "Laskovia" Laskowa
KUKS "Laskovia" Laskowa

      Zespoły podzielono na dwie grupy eliminacyjne, w których grano systemem "każdy z każdym". Wszystkie pojedynki turnieju sędziowali bracia: Stanisław i Kazimierz Bieda.

Grupa I - wyniki meczów eliminacyjnych:
"Beskid" Żegocina "Piast" Łapanów 2 : 0 (25:22, 25:20)
KUKS Laskowa "Piast" Łapanów 2 : 1 (25:14, 20:25, 17:15)
"Beskid" Żegocina KUKS Laskowa 1 : 2 (16:25, 25:21, 13:15)
Kolejność w grupie:
1. KUKS Laskowa 2. "Beskid" Żegocina 3. "Piast" Łapanów
Grupa II - wyniki meczów eliminacyjnych:
"Sokół" Bochnia "Songo" Laskowa 2 : 1 (25:17, 19:25, 15:9)
Laskowa I "Songo" Laskowa 2 : 0 (25:23, 25:19)
"Sokół" Bochnia Laskowa I 2 : 0 (25:20, 25:22)
Kolejność w grupie:
1. "Sokół" Bochnia 2. Laskowa I 3. "Songo" Laskowa

FRAGMENTY MECZU ELIMINACYJNEGO

001 (12).jpg (7140 bytes) 001 (7).jpg (8101 bytes)
"Beskid" Żegocina   -   "Piast" Łapanów

     Następnie rozegrano pojedynki o zajęcie kolejnych miejsc w turnieju.

O miejsce Drużyna       - Drużyna Wynik W setach
Fragment meczu o IV miejsce: Piast Łapanów - Songo Laskowa.
V - VI "Piast" Łapanów "Songo" Laskowa 1 : 2 20:25, 25:22, 14:16
Fragment meczu o III miejsce: Beskid - Laskowa I.
III - IV "Beskid" Żegocina Laskowa I 0 : 2 21:25, 21:25
Fragment meczu finałowego: KUKS Laskowa - Sokół Bochnia.
I - II KUKS Laskowa "Sokół" Bochnia 0 : 2 16:25, 18:25

SOKÓŁ Bochnia.
"Sokół" Bochnia

PIAST Łapanów
"Piast" Łapanów

AKS "Songo" Laskowa
AKS "Songo" Laskowa
Laskowa I.
Laskowa I

003.jpg (9208 bytes)
"Beskid" Żegocina
Jan Mikus, Marek Hejmo, Andrzej Palacz (kapitan), Piotr Kępa, Mariusz Michalski, Bogdan Bielak.

     O godzinie 16.30 znane już były wszystkie rozstrzygnięcia. Pierwsze miejsce i Puchar Wójta Gminy w Żegocinie zdobyła drużyna "Sokoła" z Bochni, która zagrała w następującym składzie: Dariusz Maszewski (kapitan), Piotr Laszkowski, Grzegorz Zachara, Krzysztof Świerblewski, Łukasz Mirek, Piotr Borgosz i Andrzej Zuzia.

      Miejsce drugie przypadło młodej drużynie Katolickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Laskovia" z Laskowej. Druzyna ta zrobiła od poprzedniego roku znaczące postępy i w roku przyszłym będzie z pewnością mieć duże szanse na wygranie tego turnieju.

     Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Laskowa I. O zajęciu medalowego miejsca zadecydowało doświadczenie tej drużyny, która spokojnie rozegrała mecz z gospodarzami turnieju - "Beskidem" Żegocina i dosyć gładko z nimi wygrała.

     Czwarta lokata przypadła gospodarzom - drużynie "Beskidu" Żegocina. Niewiele jej brakło do zakwalifikowania się do meczu finałowego, gdyż z drużyną KUKS Laskowa przegrała bardzo nieznacznie i dosyć pechowo. Z pewnością reprezentanci Żegociny dostarczyli kibicom sporo emocji i w sumie ich nie zawiedli.

      Miejce piąte zajęła drużyna o tajemniczej nazwie "Songo" z Laskowej, a szóste ambitnie walcząca do końca reprezentacja "Piasta" Łapanów.

ZAKOŃCZENIE TURNIEJU I WRĘCZENIE NAGRÓD

Puchar dla zdobywcy I miejsca - drużyny "Sokoła" Bochnia. Dyplom i piłka - nagroda dla drugiej drużyny w turnieju - KUKS Laskowa. Dyrektor CKSiT w Żegocinie M. Kędra wręczył dyplom i nagrodę kapitanowi III drużyny turnieju - Laskowa I.

     Była to kolejna impreza sportowa rozegrana w Żegocinie, którą - przy dużym zaangażowaniu drużyny "Beskidu", a zwłaszcza jej kapitana Andrzeja Palacza - zorganizowało żegocińskie CKSiT, kierowane przez Mieczysława Kędrę. Wójt Żegociny Jerzy Błoniarz nie mógł osobiście wręczyć pucharu (przebywa aktualnie za granicą), ale zapowiedział już wcześniej, że szykuje niespodziankę dla miłośników siatkówki na najbliższe lato. Udało mi się dowiedzieć, że myśli o rozegraniu turnieju siatkówki plażowej przy budowanym właśnie w Rozdzielu zalewie.

(tols)

RELACJĘ Z UBIEGŁOROCZNEGO TURNIEJU MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ >>>

[wstecz]