IV TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN O PUCHAR WÓJTA GMINY W ŻEGOCINIE
Żegocina 15 marca 2003 r.


     Turniej siatkówki w Żegocinie.

      15 marca 2003 r. rozegrano w halach sportowych Łakty Górnej i Żegociny IV Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy w Żegocinie. Ostatecznie do sportowej rywalizacji przy siatce przystąpiło 9 drużyn, w tym trzy z Żegociny.

      Uczestników turnieju podzielono na dwie grupy eliminacyjne. Pierwsza grupa, w której znalazły się drużyny: Żegocina II, "Oldboje" Bochnia, "Lach" Ujanowice, "Victory" Łapanów, grała mecze eliminacyjne w sali gimnastycznej PSP w Łąkcie Górnej; pozostałe drużyny grały w Żegocinie.

IV TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN O PUCHAR WÓJTA GMINY W ŻEGOCINIE IV TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN O PUCHAR WÓJTA GMINY W ŻEGOCINIE
Eliminacje w Łąkcie Górnej. Eliminacje w Żegocinie.

     Z pierwszej grupy do finału awansowały ekipy "Oldbojów" Bochnia (I miejsce) i Łapanowa, z drugiej Laskowej i Bochni I.  W meczu o trzecie miejsce bardzo zacięty pojedynek stoczyły więc ekipy Łapanowa i Bochni I.  W stosunku 2:1 wygrała drużyna bocheńska (25:16, 21:25, 15:10) i tym samym zajęła trzecie miejsce. W jeszcze bardziej zaciętym meczu finałowym młodzież z Katolickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego z Laskowej, trenowana przez Bogusława Niebylskiego, pokonała drużynę "Oldboje" Bochnia 2:0, wygrywając w setach do 20 i do 23. Swój sukces drużyna ta uczciła kilkuminutowym tańcem zwycięstwa na parkiecie żegocińskiej sali. Przypomnijmy, że w minionym roku drużyna ta zajęła drugie miejsce, ale już wtedy upatrywano w niej kandydata do zwycięstwa w roku przyszłym. Tak się też stało.

IV TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN O PUCHAR WÓJTA GMINY W ŻEGOCINIE IV TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN O PUCHAR WÓJTA GMINY W ŻEGOCINIE
Mecz o trzecie miejsce: Łapanów - Bochnia I 1:2. Finał: "Oldboje" Bochnia - KUKS Laskowa 0:2.

         Na zakończenie turnieju Sekretarz Urzędu Gminy w Żegocinie Zbigniew Nożkiewicz, wręczył kapitanom drużyn biorących udział w turnieju pamiątkowe dyplomy i nagrody (piłki). Drużyny grające w finale otrzymały także dyplomy. Najokazalszy puchar pojechał  więc do Laskowej. Trzeba przyznać, że jak najbardziej zasłużenie, gdyż drużyna ta grała równo i skutecznie. Nawet w najtrudniejszych momentach wykazywała spokój i opanowanie. 

     Żegocińskie drużyny wypadły słabo. Miejsce piąte Żegociny I z pewnością nie usatysfakcjonowało ani siatkarzy, ani kibiców, którzy przez prawie całą sobotę dopingowali swoich zawodników. Okazja do rewanżu będzie za rok, gdyż turniej ten z pewnością już na stałe wpisał się do kalendarza żegocińskich imprez sportowych. Należy podkreślić, że tegoroczny turniej stał na wysokim poziomie i przebiegał w sportowej atmosferze.   

IV TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN O PUCHAR WÓJTA GMINY W ŻEGOCINIE IV TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN O PUCHAR WÓJTA GMINY W ŻEGOCINIE
Radość zwycięzców. Wręczenie pucharu za zwycięstwo w turnieju.

      Puchary i nagrody ufundowali: Wójt  Gminy w Żegocinie, CKSiT w Żegocinie oraz Karczma "U Żegoty" w Żegocinie.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA

      1. KUKS Laskowa        4. "Victory" Łapanów        7. "Eldox" Łososina
      2. Oldboye Bochnia        5. Żegocina I        8. Żegocina II
      3. Bochnia I        6. "Lach" Ujanowice        9. Żegocina III

Zwycięzcy - KUKS Laskowa.

Zwycięska drużyna KUKS "Laskovia" Laskowa zagrała w składzie: Łukasz Chełmecki, Łukasz Górszczyk, Piotr Niebylski, Wojciech Ficoń, Mateusz Prusak, Tomasz Prusak, Zenon Matras. Trener - Bogusław Niebylski.

RELACJĘ Z UBIEGŁOROCZNEGO TURNIEJU MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ    >>>
[wstecz]