PRYMICJE KSIĘDZA TOMASZA SZEWCZYKA

Prymicyjna kawalkada w centrum Żegociny.

      W sobotę 29 maja 2004 r. w Katedrze Tarnowskiej święcenia kapłańskie przyjął m. in. diakon Tomasz Szewczyk, pochodzący z Rozdziela. Już w piątek mieszkańcy Jego rodzinnej wioski i Żegociny przygotowywali się na przyjęcie Księdza Prymicjanta, budując bramy powitalne i stawiając wzdłuż dróg dojazdowych przyozdobione krzyże. Prymicjant przyjechal do Żegociny przed godziną osiemnastą. Został najpierw krótko powitany przed brama wjazdową, zbudowana na pograniczu Łąkty Górnej i Żegociny. Potem, prowadzony przez banderię konną i rowerową, przyjechał pod kościół parafialny w Żegocinie, gdzie czekał na niego w asyście ministrantów, orkiestry dętej i wiernych ksiądz proboszcz Leszek Dudziak.

Weejście do kościoła.

     Prymicjant został powitany kwiatami i mową w wykonaniu młodej parafianki. Zagrała orkiestra Deta z Żegociny. Potem w asyście księży, ministrantów, swojej rodziny i parafian wszedł do kościoła, gdzie niebawem rozpoczęło się odprawiane przez niego nabożeństwo majowe. Po wieczornej Mszy Świętej prymicyjny orszak przejechał z banderią do rodzinnego Rozdziela. Przed szkołą, w której kiedyś się uczył, czekała na niego delegacja wioski, z Dyrektorką Szkoły, wychowawczynią Księdza Prymicjanta, Alicją Adamczyk i sołtysem wsi Stanisławem Guzikiem na czele. Towarzyszyło im kilkudziesięciu mieszkańców Rozdziela.

Przy bramie w Rozdzielu.

     Po przyjeździe Księdza Prymicjanta, powitano go przy bramie chlebem, solą i kwiatami. Słowami wiersza witała Go Edyta Zbyrowska. Następnie z powitalną mową zwróciła się do Rodaka Alicja Adamczyk, która powiedziała: - Księże Tomaszu ! Pan posyła robotników swoich na żniwo. Wybrał i Ciebie sposród nas. Mieszkańcy Rozdziela, wdzięczni Panu Bogu za dar kapłaństwa rodaka, witają Cię serdecznie w naszej społeczności. Dziś stajesz przed nami jako kapłan, który za głosem Pana pójdzie, aby pełnić Jego wolę. Cieszymy się, że odczytałeś powołanie i że to właśnie Ciebie wybrał On z grona wielu, abyś dawał świadectwo i służył. Życzymy, by pełnienie posługi kapłańskiej przybliżało do Boga tych, których dane Ci bedzie spotkać na swojej drodze, a Tobie, by przyniosło radość i satysfakcję. Niech Twoja postawa będzie wzorem umiłowania prawdy, dobra i piękna. Bądź do i dla wiernych. Szczęść Boże !

Powitanie Księdza Prymicjanta w Rozdzielu.

      Wzruszony gorącym powitaniem Ksiądz Tomasz, podziękował serdecznie, a następnie zaprosił na niedzielną Mszę Prymicyjną, która  odbędzie się w żegocińskim kościele o godzinie 11. Swoją pierwszą Mszę Świętą w rodzinnym Rozdzielu Ksiądz Prymicjant odprawi natomiast w poniedziałek, także o godzinie 11.

Ksiądz Prymicjant zaprasza parafian z Rozdziela na niedzielną Sumę Prymicyjną.

PRYMICJE - NIEDZIELA >>>

[wstecz]