Ks. Janusz Kras - do Rzezawy.

Ks. Mateusz Nowak - do Żegociny.

KS.  JANUSZ KRAS DO RZEZAWY, DO ŻEGOCINY KS. MATEUSZ NOWAK - 23.06.2016

  O kolejnej zmianie w Parafii Żegocina dowiedzieliśmy się 23 czerwca 2016 roku, gdy  Ks. Bp Stanisław Salaterski wręczył księżom nominacje wikariuszowskie na ich nowe parafie. Uroczystość miała miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Zmian byli pewni kapłani wyświęceni trzy lata temu, gdyż zgodnie z tradycją, taki okres będzie trwała pierwsza ich praca duszpasterska w parafii.
    Trzy z przeprowadzonych zmian dotyczą Żegociny. Ks.mgr Janusz Kras, który w parafii przebywa od 2010 roku, a więc już sześć lat został skierowany do parfii Rzezawa koło Bochni. Tymczasem do Żegociny dniem 27 sierpnia przybędzie ks. Mateusz Nowak - dotychczas wikariusz z Parafii pw. Bł. Karoliny Kózkównej w Tarnowie. Ksiądz święcenia kapłańskie otrzymał 31 maja 2008 z rąk bpa Wiktora Skworca i jako wikariusz został skierowany do Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i św. Leopolda w Rzezawie (od 26.VIII.2008). Prowadzi własny blog i posiada profil na Facebooku.
   Trzecia zmiana dotyczy pochodzącego z Żegociny ks. mgr Pawła Krawczyka, który z Grabna został skierowany do Biesiadek koło Zakliczyna. 

Uroczystość wręczenia nominacji wikariuszowskich - Tarnów - 23.06.2016 r.

Ks. Paweł Krawczyk do Biesiadek.

Uroczystość wręczenia nominacji wikariuszowskich - Tarnów - 23.06.2016 r.

Źródło: www.www.diecezja.tarnow.pl

[archiwum.zegocina.pl]

[parafia]