Nabożeństwo Niedzieli Miłosierdzia Bożego w Parafii Żegocina - 27.04.2014 r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I KANONIZACJI JANA PAWŁA II - 27.04.2014

    27 kwietnia 2014 roku, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w Watykanie, odbywała się kanonizacja błogosławionych papieży: Jana XXIII (ur. 1881 - zm. 1963) i Jana Pawła II (1920 - 2005). Wielu parafian z Żegociny udało się w tym dniu do Rzymu lub do Łagiewnik, by tam dziękować za świętość Jana Pawła II. Ci zaś, którzy nie mogli wyjechać modlili się w parafii.
    O godz. 8.30 Mszę świętą celebrowali księża: dr Janusz Sądel i Janusz Kras. Nabożeństwo to uświetnił Zespół "Oaza", który wykonał pieśni: "Pamiętamy", "Błogosław nam Ojcze święty" i "Kochamy Cię". W czasie Mszy bardzo licznie zgromadzeni parafianie i goście dziękowali Bogu za osobę Jana Pawła II.
    Jan Paweł II wraz z Janem XXIII został w niedzielę 27 kwietnia 2014 roku przyjęty w poczet świętych Kościoła katolickiego.  W Watykanie w uroczystościach uczestniczyło 800 tys. ludzi, w tym emerytowany papież Benedykt XVI i prawie 100 delegacji polityków, przywódców i monarchów z całego świata. Na tę uroczystość pojechało także kilku parafian z Żegociny i Łąkty Górnej, bo o godzinie 13.00.   Zostało przeniesione ze względu na transmisje radiowe i telewizyjne z uroczystości kanonizacyjnych w Watykanie.
    Tę mszę świętą, odprawianą przez ks. proboszcza Leszka Dudziaka uświetnił śpiewem chór parafialny. Jego pieśni tematycznie związane były z Niedzielą Miłosierdzia Bożego, obchodzoą zawsze w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną. Święto wpisał do kalendarza liturgicznego najpierw kardynał Franciszek Macharski (dla archidiecezji krakowskiej - 1985 r.), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce i ogłosił to w dniu kanonizacji Siostry Faustyny - 30 kwietnia 2000 roku. 
    Ks. Proboszcz Leszek Dudziak pod koniec mszy podziękował za pobożne uczestnictwo parafian w mszach świętych i prosił abyśmy często modlili się do naszego Świętego Papieża - "Papieża Rodziny",  jak nazwał go obecny papież Franciszek. Zwrócił także uwagę na znajdującą się w kościele dekorację, której centralnym elementem był portret Świętego Jana Pawła II. W otoczeniu portretu znajdowały się duże czerwone serca, na których młodzież szkolna umieściła podziękowania i różne prośby do Św. Jana Pawła II. 
    Płonął także ogień przywieziony z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łągiewnikach. Ogień zapalony przez Ojca Świętego Jana Pawła II i przekazany został Kustoszowi Sanktuarium - ks. biskupowi Janowi Zającowi. Nieustannie pali się pod obrazem Pana Jezusa Miłosiernego w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Od niego zapalono ogień, który został przekazywany w specjalnych lampionach do wszystkich
parafii. W dniu kanonizacji Jana Pawła II ogień w postaci "Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia" mogła otrzymać każda rodzina. To był symbol, który miał zjednoczyć całą Polskę i pozwolić Polakom związanym z Janem Pawłem II łączyć się w dniu kanonizacji.

Nabożeństwo Niedzieli Miłosierdzia Bożego - godz. 8.30. Nabożeństwo Niedzieli Miłosierdzia Bożego - godz. 8.30.
Nabożeństwo Niedzieli Miłosierdzia Bożego - godz. 8.30. Nabożeństwo Niedzieli Miłosierdzia Bożego - godz. 8.30.

Nabożeństwo Niedzieli Miłosierdzia Bożego - godz. 8.30.

 
Nabożeństwo Niedzieli Miłosierdzia Bożego - godz. 13.00. Nabożeństwo Niedzieli Miłosierdzia Bożego - godz. 13.00
 
Niedziela Miłosierdzia Bożego w Parafii Żegocina  - godz. 13.00 Niedziela Miłosierdzia Bożego w Parafii Żegocina  - godz. 13.00
 
Niedziela Miłosierdzia Bożego w Parafii Żegocina  - godz. 13.00 Niedziela Miłosierdzia Bożego w Parafii Żegocina  - godz. 13.00
 
Niedziela Miłosierdzia Bożego w Parafii Żegocina  - godz. 13.00 Niedziela Miłosierdzia Bożego w Parafii Żegocina  - godz. 13.00
Niedziela Miłosierdzia Bożego w Parafii Żegocina  - godz. 13.00 - 27.04.2014 r.

RELACJA WIDEO >>>

[parafia]

[archiwum.zegocina.pl]