Odpust Parafialny w Żegocinie - 09.12.2012 r.

ODPUST PARAFIALNY W ŻEGOCINIE - 09.12.2012

    Tegoroczna niedziela odpustowa w Parafii Żegocina miała miejsce w mroźny dzień 9 grudnia 2012 roku. Udające się tłumnie na msze święte grupy parafian, orkiestra dęta, pododdział strażacki z pocztami sztandarowymi, musiały uważać, aby się nie poślizgnąć na skutej lodem drodze.
    Uroczysta suma o godzinie 11 celebrowana była przez trzech kapłanów: Ks. Janusza Psonaka z Limanowej, który także wygłosił kazanie (poprzednio wikariusza w Żegocinie), ks. Janusza Sądla - rodaka z Żegociny oraz ks. katechetę Antoniego Lelito, dla którego był to pierwszy odpust w nowej dla niego parafii.
    Odpustowe nabożeństwo muzycznie uświetniły: "Oaza" - schola parafialna, prowadzona przez Panią Annę Rogala, Chór Parafialny oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie. Zimno i śliskie chodniki uniemożliwiły odbycie procesji wokół kościoła, ale za to - zgodnie z tutejszą tradycją - odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Litanii do Świętego Mikołaja, ucałowanie relikwii Świętego Mikołaja, które przechowywane są w tutejszym kościele, a także obejście na kolanach ołtarza głównego, w zwieńczeniu którego znajduje się drewniana figura Patrona kościoła i parafii, a w jego podstawie dwie płaskorzeźby przedstawiające dwie sceny z życia Biskupa Miry.
    Dziękując za udział w odpuście i wspólne modlitwy ks. proboszcz Leszek Dudziak poinformował m. in. o nowej płycie kompaktowej zespołu "Oaza", którą razem z piernikowym Mikołajem podarowano wszystkim kapłanom, obecnym na odpustowej sumie. 
    Uroczyste "Te Deum" oraz błogosławieństwo zakończyły tegoroczne uroczystości odpustowe.

Kościólw dniu odpustu 09.12.2012 r. Strażacy w drodze na odpustową sumę.
Chór Parafialny. Ksiądz Proboszcz wita przybyłych na odpust.
Uczestnicy odpustowej sumy. Ks. Janusz Sądel podczas czytania Ewangelii.
Ks. Janusz Psonak podczas głoszenia kazania. odpust2012-08.jpg (22870 bytes)
Koncelebra mszy świętej. Schola "Oaza".
Ks. Proboszcz prezentuje nową płytę"Oazy". Księża i ministranci.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSIT w Żegocinie. Mikołąj z piernika - prezent dla księdza Psonaka.
Figura Św.Mikołaja w ołtarzu głownym. Sceny z życia Świętego Mikołaja.

Odpust Parafialny w Żegocinie - 09.12.2012 r.

RELACJA WIDEO >>>

[parafia]                                                                                                    [zegocina.pl]