I. ŚWIĘTO ZESPOŁU SZKÓŁ W ŻEGOCINIE - 4.VI.2004

 I Święto Zespołu Szkół w Żegocinie.

I Święto Zespołu Szkół w Żegocinie.

    4 czerwca 2004 roku, po raz pierwszy w historii Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie, miało miejsce "Święto Szkoły". To impreza, podczas której całej społecznosci szkolnej oraz zaproszonym gościom prezentuje się dorobek naukowy, sportowy, kulturalny uczniów z danego roku szkolnego.
   Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Żegocinie, a następnie młodzież i nauczyciele przeszli do szkoły. Program prowadzili uczniowie LO: Kamil Kępa oraz Natalia Łącka, honory Królowej pełniła Katarzyna Marzec. Podczas I Święta gościem honorowym była Pani dr Stanisława Postawa - pracownik naukowy Papieskiej Akademii Teologicznej, jednocześnie Dyrektor Archiwum Świętej Jadwigi Królowej w Krakowie, która wygłosiła okolicznościowy wykład na temat życia i działalności patronki Zespołu. Podkreśliła także cele i zadania prowadzonego archiwum. Podarowała społeczności szkolnej reprodukcję mozaiki watykańskiej z postacią Królowej Jadwigi.
    W II części programu uczniowie prezentowali swoje sukcesy. Były one realizacją hasła Wielkiej Patronki „Czyń, co widzisz”. Uroczystości towarzyszyły wystawy prac plastycznych, zdobytych medali i pucharów za osiągnięcia sportowe. W programie uczniowie prezentowali piękne recytacje, śpiewy indywidualne i chóralne, muzykę.
    O swoich sukcesach i wielkich przeżyciach opowiedzieli między innymi: Natalia Kuska (zdobycie indeksu Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku zarządzanie i marketing w konkursie wiedzy o UJ), Jonathan Ostrowski ( laureat gimnazjalnego konkursu języka niemieckiego), Natalia Dziedzic (osiągnięcia sportowe w rozgrywkach tenisa stołowego), a Arkadiusz Gawłowicz podzielił się z zebranymi własnymi przeżyciami związanymi z wizytą u Ojca Świętego Jana Pawła II oraz wręczeniem Jego Świątobliwości medalu „Czyń, co widzisz”.

 I Święto Zespołu Szkół w Żegocinie. I Święto Zespołu Szkół w Żegocinie.
I Święto Zespołu Szkół w Żegocinie. I Święto Zespołu Szkół w Żegocinie.

[wstecz]                                        [zespół szkół]