III. Festiwal Rosołu - Żegocina - 15.09.2013 r.

IV. FESTIWALU ROSOŁU - ŁAPANÓW - 21.09.2013 - ZAPROSZENIE

   21 września 2014 r. w Łapanowie już po raz czwarty zorganizowany zostanie "Festiwal Rosołu", który przybrał formę konkursu w czterech kategoriach: amatorzy, profesjonaliści, szkoły gastronomiczne i goście.
    Tegoroczny festiwal, podobnie jak ubiegłoroczne (w 2013 roku był w Żegocinie), ma na celu: kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy na temat rosołu - jako polskiej potrawy tradycyjnej. Inicjatywa organizowania Festiwalu Rosołu wiąże się z powstaniem pierwszej na ziemiach polskich książki kucharskiej "Compendium Ferculorum - Albo Zebranie Potraw" napisanej przez Stanisława Czernieckiego w 1682 roku na Zamku w Wiśniczu, w której pierwsza pozycję zajmuje rosół polski.
    Jury konkursowemu o miano najsmakowitszego rosołu będzie przewodniczył znany z telewizyjnego serialu pt. "Złotopolscy" Grzegorz Komendarek (jest kucharzem i członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni) wraz z kucharzami ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników.
   Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się na łapanowskim Rynku, początek o godzinie 13.00. Szczegóły na plakacie poniżej.

Plakat IV. Festiwalu Rosołu.

III. Festiwal Rosołu" - Żegocina - 15.10.2012 r.

III. Festiwal Rosołu" - Żegocina - 15.10.2012 r.

I. FESTIWAL ROSOŁU >>>

II. FESTIWAL ROSOŁU >>>

III. FESTIWAL ROSOŁU >>>

[wstecz]