KONKURS PALM 2007

Konkurs palm 2007. Konkurs palm 2007.
Tak wielu pięknych palm jeszcze chyba w żegocińskim kosciele nigdy nie było.

    Konkursy palm wielkanocnych odbywają się w żegocińskiej parafii już od wielu lat. Tradycję kontynuuje obecny ks. proboszcz Leszek Dudziak, który zorganizował konkurs także w tym roku. Zgodnie z tradycją odbył się on po sumie o godzinie 11.00.  Powołana przez organizatora konkursowego przeglądu komisja dokonała oglądu wszystkich palm, których w tym poku było wyjątkowo dużo. Panie: Anna Rogala, Anna Marer, księża Leszek Dudziak oraz Janusz Psonak oraz pan Tadeusz Olszewski zdecydowali przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce - Dominik Majerski z Żegociny, II - Patryk Rogala z Rozdziela, Maciej Bilski z Bełdna, Mikołaj Janiczek z Żegociny, III - Natalia i Magda Czech z Żegociny, Ewa Waligóra z Żegociny oraz Paulina i Przemysław Gąsiorek z Bytomska.
    Laureatom wręczone zostały nagrody w postaci pięknych wydawnictw albumowych i książek, ufundowanych przez księdza proboszcza - Leszka Dudziaka, Jerzego Błoniarza - Wójta Gminy i Jana Marcinka - prezesa zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości w Żegocinie. Jury przyznało także kilkanaście wyróżnień premiowanych nagrodami książkowymi. Ale bez nagrody nie wyszedł nikt, kto tylko zgłosił się do konkursu. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.
    Domink Majerski wraz z bratem Damianem oraz rodzicami Marią i Wiesławem wykonali palmę o wysokości 5 metrów i 20 centymetrów. Przystrojono ją wieloma kwiatami z bibuły, które wykonała babcia. - Bardzo się cieszę z zajęcia pierwszego miejsca. W konkursie biorę udział drugi raz. Poprzednio otrzymałem wyróżnienie - poinformował laureat tegorocznego konkursu palm.

Konkurs palm 2007. Konkurs palm 2007.
Konkurs palm 2007. Konkurs palm 2007.
Ks. Leszek Dudziak podczas wręczania nagrody zdobywcy I miejsca. Wśród laureatów były także siostry Czech.

  - W każdym roku Niedziela Palmowa ma swój wyraz, taki coraz bardziej jest on czytelny i wyjątkowy. W tym roku palm jest wiele więcej niż poprzednich. Są coraz piękniejsze, bo coraz więcej ludzi wkłada serce w te palmy. W tym roku nagrodziliśmy 26 palm, licząc także te - nagrodzone w Rozdzielu. Myślę, że Żegocina bedąc blisko Lipnicy, przejmuje tamtą tradycję. Także u nas w każdym roku się to potęguje i upiększa. To z pewnością zasługa dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz osób, które sie tym konkursem bardzo interesują. Chce bardzo serdecznie podziekować panu Tadeuszowi Olszewskiemu, który od lat czuwa nad tym konkursem i dzieki temu, co prezentuje w Internecie Żegocina jest głośna w mediach. Dziekuję także tym, którzy pomagają nam w różnych sprawach przy okazji Niedzieli Palmowej i myślę, że tak będzie dalej. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze bardziej kolorowo i uroczyście - powiedzial po zakończeniu konkursu ksiądz proboszcz Leszek Dudziak.

Laureaci konkursu palm 2007 wraz z członkami jury.

    Kolejny konkurs palm przeszedł już do historii. Tak pięknie i kolorowo od licznych palm jeszcze w żegocińskim kościele nie było. Nie było w tym roku palm bardzo wysokich, ale za to było ich naprawdę dużo, a zdecydowana większość wykonana została z tradycyjnych materiałów i o to właśnie chodzi. Dzieci, młodzież i pomagający im rodzice wykonując misterną robotę przy sporządaniu palm, które ku chwale bożej są przecież robione, kultywuja także tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Konkurs jest tylko sposobem na zachęcenie do jej kontynuowania.

[wstecz]                                                                       [parafia]                                                    [konkursypalm]