OBCHODY I ROCZNICY ŚMIERCI KSIĘDZA ANTONIEGO PORĘBY

Antoni Poręba.

     18 stycznia w  żegocińskim kościele ksiądz proboszcz Leszek Dudziak przybliżył wiernym program uroczystych obchodów I rocznicy śmierci Księdza Prałata Antoniego Poręby. Powiedział m. in. : "Czekają nas w tym tygodniu zadumy takie dwa ważne dni, piątek i sobota. Bardzo bym pragnął, aby ta pierwsza rocznica tej nagłej i niespodziewanej śmierci kochanego Księdza Prałata była przeżyta w sposób głęboko duchowy. /.../ Rocznica śmierci Księdza Prałata niech będzie dla wszystkich czasem zadumy i modlitwy. Postarajmy się licznie przyjąć komunię świętą i ofiarować ją w intencji księdza prałata. /.../ Kochani, bardzo Wam dziękujemy za wszelką pamięć o zmarłych. W naszej, żegocińskiej parafii ponad 95% mszy świętych, to msze święte za zmarłych z waszych rodzin. Dziękujemy Wam za pamięć. Ale również chcemy podziękować za wszelką pamięć o duszy Śp.Księdza Prałata, za wszystkie dotychczas zamówione msze święte w Jego intencji, za wymienianie Go w wypominkach, za każde "Wieczne odpoczywanie" wyszeptane w kościele, czy swoim domu. Jestem przekonany, że Ksiądz Prałat z wysokości nieba dostrzega każdą wyświadczoną Mu pomoc i odpłaci nam swoją modlitwą. Wierzę w to mocno".

Porządek uroczystości:

Czwartek 22 stycznia 2004 roku: w godz. 15 - 17 parafialna spowiedź.

Piątek - 23 stycznia 2004 roku: około godz. 14 wyjazd do Ptaszkowej, około 15.30 modlitwa przy grobie Księdza Prałata na cmentarzu w Ptaszkowej, o godz. 16 - msza świeta w kościele w Ptaszkowej.

Parafianie z Żegociny przechodzą z cmentarza do kościoła w Ptaszkowej.

RELACJA >>>

Sobota - 24 stycznia 2004 roku:

Godz. 14.00 - W kościele w Rozdzielu msza święta i po niej powitanie Księdza Biskupa, który przemówi do wiernych oraz odsłoni i poświęci pamiątkową tablicę Księdza Prałata.
Godz. 15.30 - Kościół w Żegocinie - różaniec za Księdza Prałata.
Godz. 16.00 - Powitanie Księdza Biskupa, a następnie uroczysta koncelebrowana msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Po homilii odsłonięcie i poświęcenie epitafium. Po odsłonięciu tablicy trzy delegacje złożą pod tą tablicą wiązanki kwiatów, wyrażając wdzięczną i żywą pamięć.

     W związku z uroczystością Ksiądz Proboszcz przedstawił kilka próśb. Ponieważ w żegocińskim kościele zachrystia jest bardzo mała, dlatego tzw. babiniec przeznaczony zostanie dla księży. Stąd wszystkich, którzy zajmują to miejsce, bardzo prosi się o zajmowanie miejsc na kościele. Kolejna prośba dotyczy kierowców, by byli tak uprzejmi i nie zajmowali parkingu obok kościoła i obok plebani, by mogli tam zaparkować zaproszeni goście. Pilnować tego będą strażacy.

Rodzina zmarłego Ks. Prałata Poręby przed epitafium.

RELACJA >>>

RELACJA Z POGRZEBU I INNE MATERIAŁY O KSIĘDZU ANTONIM PORĘBIE >>>

[wstecz]