MIKOŁAJOWE SPOTKANIE DLA DZIECI

Mikołajki 2003.

      6 grudnia 2003 r. Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie przygotowało dla najmłodszych mieszkańców gminy mikołajkową niespodziankę. Dzieci zostały zaproszone do sali widowiskowej Domu Kultury w Żegocinie na spotkanie z Mikołajem. Czekało tu na nich kilka niespodzianek, m. in. insceniazacja o Świętym Mikołaju, wystawa prac plastycznych oraz wizyta Św. Mikołaja, który obdarował prezentami nie tylko dzieci.

      Sala widowiskowa Domu Kultury wypełniła sie po brzegi.

Imprezę prowadziła pani Anna Rogala.

Incenizację o Świętym Mikołaju przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Żegocinie.

Wiersze i piosenki o Mikołaju przedstawiły także dzieci z Bytomska i Rozdziela.

Rozdający prezenty Św. Mikołaj był wprost oblegany.

W mniejszej sali Domu Kultury w Żegocinie można było zobaczyć  wystawę prac plastycznych pt. "Dzieci o Świetym Mikołaju".

Ks. proboszcz Leszek Dudziak.

    Jeden ze współorganizatorów spotkania ks. proboszcz Leszek Dudziak powiedział:
    - Jestem bardzo wdzięczny wszystkim osobom, które przygotowały dzisiejszą uroczystość, dzięki której mogliśmy poznać bliżej postać Świętego Mikołaja a także zrozumieć, że dziś - w XXI wieku najbardziej potrzeba nam miłości i dobroci - takiej, jaką okazuje nam Święty Mikołaj. Rozdaje on prezenty, ale rzadko się zdarza, aby ktoś właśnie Jemu dał prezent. Myślę, że dzisiejsza uroczystość - tak wspaniale przygotowana przez nauczycielki klas 0-III oraz panie katechetki Teresę Mleczko i Barbarę Zielińską - jest takim właśnie prezentem dla Świetego Mikołaja. Wielkie słowa podziękowania należą się też pani Wicedyrektor PSP w Żegocinie Annie Rogala i  Dyrektorowi Centrum Kultury , Sportu i Turystyki w  Żegocinie Mieczysławowi Kędrze.

Ks. Leszek Dudziak
[wstecz]