KWESTA NA ODDZIAŁ RATUNKOWY SZPITALA

W kweście prowadzonej pod żegocińskim kościołem przed i po sumie paniom ze Szpitala Powiatowego w Bochni towarzyszyli strażacy miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej: Marek Waligóra i Władysław Zatorski.

      Przez całą niedzielę 28 września 2003 r. przed wszystkimi kościołami w gminie i całym powiecie bocheńskim trwała wielka kwesta na oddział ratunkowy w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Zgodę na to wydali zarówno starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, jak i ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc. Do specjalnych, zamkniętych i opieczętowanych kartonowych puszek pieniądze zbierają wspólnie strażacy i pracownicy szpitala, od salowych poprzez pielęgniarki i lekarzy do dyrekcji.
       Poprzednia zbiórka (28 kwietnia 2002 r.) na utworzenie oddziału ratunkowego przyniosła 80 tys. 300 zł. Teraz oddział już funkcjonuje, a pieniądze potrzebne są na zapłacenie długów (łącznie około 400 tys. zł), jakie szpital ma wobec wykonawców prac budowlanych i dostawców urządzeń medycznych. - "Choć szpital ma jeszcze wiele innych pilnych zobowiązań, pieniądze, jakie zbierzemy podczas niedzielnej kwesty, wydane zostaną wyłącznie na potrzeby ratownictwa medycznego" - zapewnił w wywiadzie prasowym Wojciech Szafrański, dyrektor szpitala.

        Podczas kwesty na terenie powiatu bocheńskiego, której celem było uzyskanie środków na Oddział Ratunkowy szpitala, zebrano 68 tys. 105 zł i 78 groszy. Na terenie gminy Żegocina zebrano: w   Łąktcie - 1.403,67 zł, Żegocinie - 908,30 zł, Rozdzielu - 187,50 zł. Najwięcej zebrano w parafiach bocheńskich: Św. Mikołaja (8.716,58 zł) i Św. Pawła (5.425,16 zł), a także w Nowym Wisniczu, Mikluszowicach i Pogwizdowie. Z sąsiednich parafii najwięcej zebrano w Trzcianie: 1.854,008 zł).

[wstecz]