HEJ KOLĘDA, KOLĘDA ...

Dom Kultury w Żegocinie 2 luty 2003 r.

     Okres kolędowania kończy się 2 lutego, czyli na tzw. Matkę Boską Gromniczną. W tym dniu śpiewa się po raz ostatni kolędy, rozbiera się również choinkę. Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie zaprosiło na zakończenie okresu kolędowego Grupę Kolędniczą z Królówki, która zaprezentowała w wypełnionej przez publiczność po brzego sali widowiskowj żegocińskiego Domu Kultury widowisko pt. "Hej kolęda, kolęda".

Grupa Kolędnicza z Królówki. Grupa Kolędnicza z Królówki.

     Kolorowe, pełne śpiewu, tańca, komediowych gagów widowisko, w którym wystąpiły tradycyjne postacie grup kolędniczych: Herod, trzej królowie, śmierć, diabeł, gwiazdor, Żyd podobało się żegocińskiej publiczności, która gorącymi brawami nagrodziła popisy aktorów z pobliskiej Królówki.
    Dużą zaletą spektaklu była muzyka, grana przez kapelę ludową z Królówki, kierowaną przez akordeonistę Albina Kiełtykę. Stworzenie tego widowiska, to zasługa szefów zespołu: Ireny Tworzydło i Jana Wołka.

Dyrektor Mieczysław Kędra gratuluję występu kierownikom Grupy Kolędniczej z Królówki: Irenie Tworzydło i Janowi Wołkowi.
[wstecz] [ostatki]