DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Rozdziele 18.01.2003

Dzień Babci i Dziadka - Rozdziele 2003

    Już 18 stycznia 2003 Rada Rodziców, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Rozdzielu urządzili babciom i dziadkom wspaniałą imprezę z okazji ich święta. Salka gimnastyczna rozdzielskiej szkoły nie mogła pomieścić wszystkich przybyłych gości. Bogaty program artystyczny, poczęstunek i zabawa taneczna - to podstawowe elementy tej uroczystości.

    Trzeba przyznać, że kolejna z tego cyklu impreza udała się znakomicie. Wszystkich przybyłych witano już przy wejściu do szkoły, pokazywano szkolną wystawę bożonarodzeniowych szopek, a następnie prowadzono do udekorowanej sali gimnastycznej. Od razu rzucały się w oczy portrety babć i dziadków wykonane przez wnuki i wywieszone na ścianie sali. Za kurtyną czekały już gotowe do występu dzieci. Aby wszystko zagrało jak trzeba, pilnowały ich nauczycielki i mamy, które wykonały tytaniczną pracę przy szyciu strojów dla młodych artystów; same też uczyły ich ról i służyły pomocą podczas występu. Zanim mogła to podziwiać publiczność, głos zabrała Dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej w Rozdzielu mgr Alicja Adamczyk, która szczególnie serdecznie powitała przybyłe babcie i dziadków, złożyła im życzenia, a następnie zaprosiła do oglądania występów dzieci.

    Najpierw najmłodsi, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego, prowdadzone przez pania Barbarę Frączek-Orzeł zagrały jasełka. Potem ich nieco starsi koledzy, którzy niedawno pod kierunkiem pani Anny Zelek, stworzyli nową grupę kolędniczą, zaprezentowali pełen werwy i humoru program, nagrodzony przez publiczność gorącymi brawami. Babciom i dziadkom rozdzielskiej młodzieży przypadł do gustu także okolicznościowy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z klas drugich i trzecich, przygotowanych do występu przez wychowawczynie Małgorzatę Matras i Grażynę Nożkiewicz. Pełne kolorów i wzruszających momentów było przedstawienie "Calineczka", przygotowane przez uczniów klasy pierwszej pod kierunkiem pani Anny Zelek.

    Nie mogło w tym programie zabraknąć kolęd. Śpiewali je wraz z publicznością chłopcy ze starszej grupy kolędniczej, prowadzonej od kilku już lat przez Annę Zelek i znanej w całej Polsce, dzięki sukcesom w wielu konkursach. Babciom i dziadkom odśpiewano z akompaniamentem akordeonowym pani Anny Pławeckiej huczne "Sto lat", a potem wręczono drobne upominki-niespodzianki, przygotowane przez wnuków.

   Po zakończeniu występów zaproszono gości rozdzielskiej szkoły na poczęstunek, a następnie rozpoczęła się zabawa taneczna. Społeczność rozdzielska jeszcze raz udowodniła, że potrafi wspaniale pracować i wspaniale się bawić. Znakomita współpraca miejscowej szkoły ze środowiskiem przynosili wiele efektów, nie tylko wychowawczych. Między innymi dzięki świetnie pracującej Radzie Rodziców, kierowanej obecnie przez panią Danutę Janiczek, wyposażono szkolną kuchnię, zakupiono pomoce naukowe. Trwają prace przy budowie nowej, dużej sali gimnastycznej. Dyrektorka szkoły mgr Alicja Adamczyk z wielką wdzięcznością chwali rodziców, tak wspaniale współpracujących ze szkołą. Rzeczywiście, trudno znaleźć takie szkoły, w których rodzice czynnie uczestniczą w działaniach wychowawczych, przy współpracy z nauczycielami organizują imprezy, pomagają w przygotowaniu dekoracji i strojów, a jak trzeba, to pracują fizycznie przy realizowanych tu przedsięwzięciach. Tak liczny udział starszych mieszkańców wsi w ich święcie dowodzi, że szkoła cieszy się tu szacunkiem wszystkich mieszkańców. 

Dzień Babci i Dziadka 2003.

Dzień Babci i Dziadka 2003.

Przybyłych gości powitała Dyrektorka Szkoły Alicja Adamczyk.

Jasełka w wykonaiu przedszkolaków.

Dzień Babci i Dziadka 2003. Dzień Babci i Dziadka 2003.

Goście usłyszeli huczne "Sto lat".

Zaprezentowała się nowa grupa kolędnicza.

Dzień Babci i Dziadka 2003.

Dzień Babci i Dziadka 2003.

Prezent - niespodzianka dla babci.

Pamiątkowa fotografia mam i ich pociech.

[wstecz]