KARNAWAŁOWY  BAL  DZIECI - 12.01.2003

Bal Karnawałowy Dzieci - Żegocina 2003.

     Pomysł Wójta Gminy w Żegocinie Jerzego Błoniarza, który zaprosiłł 12 stycznia 2003 roku wszystkie dzieci z terenu gminy w wieku do 9 lat na Bal Karnawałowy, okazał się przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". Do sali widowiskowej Domu Kultury w Żegocinie przyszło wraz z rodzicami około 150 dzieci. Organizatorzy byli więc tym faktem mile zaskoczeni. Współorganizatorki zabawy: Teresa Dziedzic - dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Żegocinie i Anna Rogala - wicedyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej w Żegocinie na szczęście przewidziały tak duży udział dzieci, bo jedzenia, picia i słodyczy nie zabrakło dla nikogo.
     O godzinie 14 przybyłych do Domu Kultury dzieci i rodziców powitał gospodarz obiektu - Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Mieczysław Kędra, który także należy do współorganizatorów balu. Potem rozpoczęły się tańce, przerywane różnymi konkursami. Dzieci, w zdecydowanej większości przebrane w różnokolorowe stroje karnawałowe, wprost szalały w rytm nie tylko dziecięcych przebojów. Annie Rogala, pełniącej rolę wodzireja, pomagały nauczycielki z przedszkoli w Łąkcie Górnej i Żegocinie oraz niektóre z mam. Asystentkami prowadzącej były natomiast uczennice Szkoły Podstawowej w Żegocinie. One także pomagały organizatorom zabawy w przystrojeniu sali.
     Rodzice, których także poczęstowano herbatą, kawą i słodyczami, podziwiali swoje pociechy radośnie skaczące w rytm muzyki. Robili pamiątkowe fotografie, zachęcali mało aktywne dzieci do zabawy, kibicowali w konkursach. Wreszcie nadeszła pora na krótkie wystąpienie głównego organizatora balu - Wójta Gminy Jerzego Błoniarza. Witany gorącymi brawami przez dzieci i rodziców, musiał najpierw wypić sok z cytryny, za co dzieci nagrodziły go przypięciem specjalnego kotyliona oraz pudełkiem czekoladek, a dopiero potem pozwoliły mu powiedzieć kilka zdań. Wójt przywitał dzieci i rodziców, wyraził radość z tak licznego udziału w imprezie oraz życzył dalszej, miłej zabawy.
    Zaraz po wystąpieniu Wójta Błoniarza, odbyły się wybory króla i królowej balu. Komplementarne jury pod przewodnictwem Anny Rogala przyznało te zaszczytne tytuły 3-letniemu Dawidowi Dziedzicowi występującemu w stroju pirata oraz 6-letniej Basi Adamczyk ubranej w strój motyla. Oboje otrzymali dodatkowo od organizatorów prezenty w postaci książeczek z wierszykami i bajkami.
    Potem na nowo rozgorzała zabawa, która - z przerwami na konkursy - trwała do godziny 17.  Uśmiechnięte, choć zmęczone tańcem dzieci, opuszczały salę widowiskową wraz z równie zadowolonymi rodzicami. - Nie pamiętamy, żeby w Żegocinie była taka impreza. To był bardzo dobry pomysł. Na uznanie zasługuje organizacja całej imprezy - stwierdzali rodzice opuszczający budynek Domu Kultury w Żegocinie, wyrażając jednocześnie nadzieję, że nie jest to ostatnie tego typu przedsięwzięcie.
    To już druga, tak udana impreza dla dzieci. Pierwszą był "Sportowy Mikołaj". W ich realizacji uczestniczyły wspólnie samorządowe władze gminy, nauczyciele, dyrekcje szkoł i przedszkoli oraz instytucje kultury, jak również inne osoby, w tym sponsorzy, którzy czynnie włączyli się w organizowanie tych imprez.

FOTOREPORTAŻ

Kliknij w miniaturkę, aby uzyskać powiększenie fotografii.

Kliknij ! Kliknij ! Kliknij ! Kliknij !
Kliknij !! Kliknij !! Kliknij !! Kliknij !!
Kliknij !! Kliknij ! Kliknij !! Kliknij !!

Tekst i foto: T. Olszewski

[wstecz]